Освітні середовища та програми для організації дистанційного навчання
Гугл-классЩоб працювати з Google Classroom, натисніть відповідну іконку на Панелі додатків (справа в меню акаунту Google) та оберіть курс. Відповідно до ролі (вчитель чи учень) можна або створити курс, або приєднатися до нього за кодом, який генерується системою при створенні курсу вчителем. Для подальших дій необхідно натиснути на «+» у верхньому правому куті панелі та додати курс або вказати учнівський код для входу. Сервіс має версії для ios- и Android-пристроїв
ЩоденникВсеукраїнська безкоштовна освітня мережа «Щоденник.ua» формує унікальне електронне середовище для вчителів, учнів та їх батьків. Метою проекту є об'єднання всіх педагогів, учнів та батьків України в єдину спільноту, модернізація навчального процесу та впровадження сучасних комп'ютерних технологій у школах. Доступ в систему здійснюється тільки за спеціальним кодом, отриманим в освітній установі.
Pear deckДодаток, за допомогою якого можна створювати цікаві інтерактивні презентації При цьому, презентації, створені раніше, можна також використовувати як основу. Необхідні ресурси (тексти, графіка, відео) завантажуються на Google Диск, синхронізується з Google Диск с Pear Deck и розташовуються в потрібному порядку. Презентація готова. Потім учням класу треба авторизуватися, оскільки додаток дозволяє взаємодіяти вчителю та учню під час активної сесії, створювати питання та завдання в реальному часі, під час демонстрації презентації. Кожен учень буде бачити презентацію, питання та завдання на своєму пристрої.
NearpodДозволяє створювати презентацію, в тому числі і за допомогою смартфонів та ділитися ними. Для цього необхідно повідомити товаришу код презентації і вони підключитися до перегляду через свої пристрої. Учні можуть доповнювати презентацію своїм контентом, виконувати завдання. Під час виконання домашнього завдання учні можуть працювати з презентацією, не підключаючись до спільної сесії.
SocrativeПід час роботи з цим мобільним додатком, що є збіркою вікторин, користувач може створювати питання з відкритою відповіддю або з варіантами відповідей. Учні приєднуються до вікторини за посиланням, а відповіді опрацьовуються програмою. Отже, в результаті учитель отримує статистику відповідей по кожному учню та загальну таблицю результатів.
Kahootезкоштовний сервіс з інтуїтивно зрозумілим меню, розрахований на дітей 5-16 років, що може бути інструментом для швидкого створення інтерактивних вікторин, опитувань, тощо. Створені за допомогою додатку файли схожі на он-лайнові міні-ігри. Для початку роботи учням повідомляємо згенерований системою код підключення. Сервіс підтримує російську мову, має версії для браузера та мобільну.
PadletНа віртуальній стіні цього інструменту можна розташовувати всі свої ідеї- відео, малюнки, тексти, корисні посилання. Поділіться посиланням та залучайте до роботи учнів, колег, батьків. Сервіс має версії для ios- и Android-пристроїв.
CanvaКорисний ресурс для створення презентацій, постерів, обкладинок, банерів, об’яв, інфографіки з готовими шаблонами, набором ілюстрацій, візуальних елементів, шрифтів, фотографій. Сервис безкоштовний, але є платні колекції та елементи.
VialoguesОнлайн- ресурс, створений для дискусій навколо відео. Завантажене відео з коротким описом та питаннями для обговорення розташовуєте на сайті, ділитесь з учасниками дискусії, призначаєте модератора – і дискутуйте
ZoomСервіс для проведення відеоконференцій и винарів. В бесплатній версії можна проводити зустрічі до 40 хвилин та 100 осіб.
Ресурси для навчання (початкова, базова, старша школа) з іноземної мови
https://www.edmodo.com/- освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об'єднавшись навколо процесу навчання у школі.